آخرین اخبار : 

رفع ریپورت تلگرام

چرا در تلگرام (Telegram) ریپورت می‌شویم؟

تمام دلایل ریپورت شدن و نحوه خروج از ریپورت به همراه نرم افزارهای آن را در این مطلب به شما آموزش می دهیم.

به گزارش رکنا نیوز، تلگرام که چند سالی است به عنوان یکی از محبوب ترین مسنجر ها  در ایران مطرح گردیده است توانسته در مدت کوتاهی کاربران زیادی به خود جذب کند اما گاهی هم علاوه بر تمام جذابیت های که دارد مانند یک ناظم مدرسه شما را از برخی امکانات منع می کند.

رفع ریپورت تلگرام و اینکه اصولاً ریپورت چیست؟ و همچنین نحوه خارج شدن از ریپورت تلگرام جز مهمترین مطالبی است که قبل از استفاده از آن باید بدانیم تا بتوانیم هرچه بیشتر از امکانات این مسنجر جذاب و کاربردی استفاده کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را بخوانید…

ریپورت چیست؟

معمولاً زمانی که امکان ارسال پیام به pv کسانی که شماره ما را ندارند و ما صرفا قادر به فعالیت در گروه ها و یا پیام فرستادن به افرادی که شماره ما را ذخیره داشته باشند محدود بشویم، ریپورت شدن در تلگرام اتفاق افتاده است.

رفع ریپورت تلگرام

دلیل ریپورت شدن در تلگرام

اما واقعاً اینکه به چه دلیل ریپورت در تلگرام رخ می دهد و اینکه چگونه ریپورت کنیم در تلگرام از پیش نیاز های مهم در استفاده از این مسنجر پر طرفدار است. شرکت تلگرام این امکان را فراهم کرده تا بتوانید به کاربران ناشناس پیام بفرستیم اما در کنار آن هم برای افرادی که شماره شما را در گوشی خود ذخیره ندارد دو گزینه (Add Contact و Report Spam) که در نسخه pc یا دسکتاپ بصورت (Report Spam و Hide (نمایش داده می شود قرار داده تا فرد موردنظر بتواند بنا به تمایل خودش پیام شما را اسپم Spam گزارش کند یا نکند.

رفع ریپورت تلگرام

اگر خوش اقبال نباشد و او شما را به عنوان spam گزارش کند یعنی (Report Spam) شوید و این کار توسط چند کاربر دیگر هم صورت گیرد آن زمان هست که تلگرام حساب کاربری شما را به عنوان یک استفاده کننده غیرمعمول در سرورهای خود ثبت می کند و درصورت تکرار این عمل برای شما پیغامی به این مضمون ذیل ارسال می کند تا بدانیم چرا در تلگرام ریپورت می شویم.

رفع ریپورت تلگرام

“Sorry. you can only send messages to mutual contacts at the moment”

“متأسفیم، شما در حال حاضر فقط می توانید پیام ها را به مخاطبین متقابل ارسال کنید.”

حل مشکل ریپورت در تلگرام

رفع ریپورت تلگرام

اما از آنجایی همیشه برای حل هر مشکلی راه هست این هم راه حل های متنوعی دارد که در اینجا به چند مورد آن برای رفع ریپورت تلگرام اشاره می کنیم. درهمان ابتدا که شرکت تلگرام این امکان را برای کاربران خود فراهم کرد که اگر به اشتباه ریپورت شدند با ارسال شماره تلگرام به ایمیل spam@telegram.org با موضوع “Spam” این موضوع را به اطلاع مسئولین تلگرام برسانند تا آن ها بعد از بررسی دقیق تر شماره تلگرام فرد موردنظر را از لیست Report Spam خارج کند.

نرم افزار خارج شدن از ریپورت تلگرام

با توجه به بالا رفتن حجم ایمیل ها ارسالی به شرکت تلگرام گویا کارمندان تلگرام تمایلی به رسیدگی به ایمیل های کاربران که همه با تقاضای رفع ریپورت تلگرام به انتظار نشسته اند ندارند از این رو مدیران این شرکت به فکر طراحی ربات spambot@ (اسپم بوت) برای حل مشکل ریپورت در تلگرام کرده اند. برای استفاده از این ربات باید بعد از به‌روزرسانی نرم افزار تلگرام به آیدی spambot@ بروید.

بعد از آن، مطابق تصویر، گزینه استارت (Start) را بزنید.

رفع ریپورت تلگرام

سپس با انتخاب گزینه “!this is a mistake” به مرحله بعدی بروید.

رفع ریپورت تلگرام

در اینجا باید گزینه “yes” را انتخاب کنید.

رفع ریپورت تلگرام

در اینجا با دو پرسش روبه می شوید باید گزینه “!No I’ll never do any of this” را انتخاب کنید.

رفع ریپورت تلگرام
رفع ریپورت تلگرام

در پایان متن زیر را کپی کرده و برای ربات اسپم بوت (spambot@) ارسال کنید.

Dear Telegram Support

My Telegram account has been spammed suddenly and I cannot send message to any contacts whom I don’t have their number, if I am the chat starter.

Kindly help to fix the issue and remove the spam report.

Best Regards.

حال پیامی برای شما می آید جواب سوال شما درخصوص (چرا در تلگرام ریپورت می شویم) را می دهد.

رفع ریپورت تلگرام

تلگرام حساب کاربری شما را بررسی خواهد کرد و تاریخی که رفع اسپم تلگرام می شوید را اعلام خواهد کرد البته در گاهی مواقع هم ممکن است تاریخ رفع ریپورت تلگرام به شما اعلام نگردد. اصلاً جای نگرانی نیست مطمئن باشید اگر مراحل بالا رابه درستی انجام داده باشد رفع ریپورت تلگرام انجام شده است و شما قادر هستید به هر فردی که تمایل دارید پیام بفرستید. امیدواریم جواب سوال شما در خصوص (چرا در تلگرام ریپورت می شویم) و همچنین راه حل (رفع ریپورت تلگرام) را  ارائه کرده باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *