آخرین اخبار : 

نسخه فیزیکی بازی های PS Vita به تاریخ می پیوندد!

رسانه کلیک – روند تولید نسخه فیزیکی بازی های PS Vita از ۳۱ مارس ۲۰۱۹ (پایان سال مالی ۲۰۱۸) متوقف می شود. ظاهرا شرکت سونی از توسعه دهندگان خواسته تا آخرین ورژن بازی های خود را تا ۱۵ فوریه ۲۰۱۹ آماده و منتشر کنند.

به نظر می رسد کنسول پی اس ویتا با بازی هایی مانند Persona 4 Golden هنوز هم علاقمندان را به خود جذب می کند، اما این موضوع برای جلوگیری از مرگ آن کافی نیست. بر اساس گزارش منبع خبری Kotaku، ظاهرا مسئولان سونی در پی ارسال نامه ای به توسعه دهندگان، از آنها درخواست کرده اند تا آخرین نسخه بازی های خود را تا ۱۵ فوریه سال ۲۰۱۹ آماده و عرضه کنند و به این ترتیب، جلوی تولید نسخه فیزیکی بازی های PS Vita از ۳۱ مارس ۲۰۱۹ گرفته می شود.

بد نیست بدانید تولید بازی های دیجیتالی این گجت و عرضه آن در شبکه پلی استیشن (PSN) همچنان تداوم می یابد، اما کارت های حافظه (یکی از دلایل استقبال نه چندان بالا از این کنسول در کشورهای غربی) دیگر تولید نخواهد شد. یکی از دلایل به قهقرا رفتن پی اس ویتا را می توان افزایش بازی های نسخه موبایل و نادیده گرفتن این گجت از سوی بخش اروپایی و آمریکایی کمپانی سونی دانست. از سوی دیگر، این دستگاه همچنین یارای رقابت با بازی های سه بعدی جذابی که برای نینتندو ساخته می شود را نیز ندارد.

 آقای شوشی یوشیدا مدیر بازاریابی جهانی شرکت سونی در سال ۲۰۱۵ به این موضوع اشاره کرد که هیچ رقیبی برای پی اس ویتا وجود ندارد؛ حالا جای بسی تعجب دارد که این کمپانی مشهور، تفکر خود را در این زمینه تغییر داده است.

در راستای حذف نسخه فیزیکی بازی های PS Vita در ماه مارس، مسئولان سونی همچنین نام PS3 و ویتا را از لیست بازی های رایگان پلی استیشن پلاس حذف می کنند؛ به این ترتیب دارندگان این گجت تنها قادر خواهند بود تا نسخه های دیجیتالی بازی ها را خریداری کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *