Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

پرسپولیس ؛ یادداشتی برای بازی رفت و برگشت پرسپولیس تهران

۱۴ مهر ۱۳۹۷
بدون نظر


پرسپولیس - السد

پرسپولیس یک نیمه از دو نیمه نیمه نهایی را برده است و کار تمام نیست. پرسپولیسی ها اگر در خواب غرور هستند ، لطفا بیدار شوند !

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

در این مطلب یادداشتی در خصوص دیدار برگشت پرسپولیس و السد به اشتراک گذاشته می شود.

سالها است که در فرمت جدید لیگ قهرمانان آسیا جای قهرمانی ایران خالی است. فوتبال ما حالا امیدوار به حضور در فینال ، به دنبال قهرمانی در این رقابتها و حضور در جام باشگاه های جهان است .

باری پرسپولیـس در حالی در این نقطه ایستاده که بسیاری معتقد بودند با دو نیم فصل محرومیت از جذب بازیکن با مشکلاتی رو به رو خواهد بود که برای عبور از حریفان تا بن دندان مسلحش باید معجزه کند. از تکراری ها می گذریم پرسپولیس در حالی به مصاف السد رفت که سازمان تدافعی تیمش را باید تغییر می داد. غیبت یک هافبک تدافعی و مدافعین چپ و راست و محرومیت سرمربی اش برای پرسپولیسی ها چالش بزرگی بود.
نعمتی و ادام همتی جناح راست را بیمه کردند . دو بازیکنی که به واقع فراتر از تصور غلطی که نسبت به آنها و بسیاری از بازیکنان پرسپولیس وجود دارد ظاهر شدند.

سید جلال حسینی و خلیل زاده قلب دفاع پرسپولیس را در اکثر مواقع پوشش دادند و خوشحالیم که شجاع با توجه به عصبانیتی که داشت بجز یک بار به السدی ها فرصت استفاده از ضربه های کاشته را نداد و محروم هم نشد!
شجاع و عالیشاه باید در بازی برگشت و در بازیهای آینده هوشیار باشند و اعصاب خود و تیمشان را کنترل کنند.

احمد نورالهی به اندازه دو نفر دوید و تکل زد و برای این کار خطاهای بی مورد انجام نداد.

دو سوپر استار سرخها در این بازی رسن و بیرانوند بودند. رسن هر روز بیشتر در نقش یک فرمانده و مغز متفکر و ژنرال خط میانی ظاهر می شود . رسن اعتماد به نفسش بسیار بالا تر رفته است .

منشا نسبت به چند ماه پیش خیلی بهتر شده است اما هنوز باید بر روی تمرکز و کنترل توپها بیشتر کار کند. فاصله او و علیپور گاه به گاهی بسیار زیاد می شود.

علیپور وظیفه سازمانی اش را انجام داد و از تک فرصتش یک پنالتی ساخت و با به ثمر رساندن آن پنالتی نشان داد که آقای گل فصل پیش لیگ ما حالا دارای روحیه بالایی در عرصه بین المللی هر چند که او هنوز با علیپور فصل پیش فاصله دارد.

مصلح هم در یک بازی بین المللی معیارهای خوبی از خودش را نشان داد اما باید اعتماد به نفسش را بیشتر کند.

بیرانوند همچنان دروازه بان بین المللی جام جهانی است. او در خروج ها بسیار مسلط تر و در جایگیری ها عالی و در واکنش ها و روحیه مسلط تر است.

تاکتیک پرسپولیس در بازی رفت کم نقص بود . برانکو ایوانکوویچ باید پسرانش را از بعد روانی آماده کند یادمان باشد السدی ها در برابر استقلال در تهران کار را تمام کرد.پرسپولیس یک نیمه را برده است و کار تمام نیست.

پرسپولیس نباید خود را از حالا صعود کرده به‌فینال بداند که این تیم تا به امروز شش بار به مرحله نیمه نهایی رسیده و در پنج بار گذشته در جام باشگاه ها و لیگ قهرمانان آسیا در همین مرحله ناکام بوده است. حادثه ای که یک بار دیگر هم برای پرسپولیس البته در فینال جام برندگان جام آسیا هم افتاد و در شرایطی که در خانه ی نیسان به تساوی یک بر یک دست پیدا کرده بود در دیدار برگشت نتیجه را به این تیم را واگذار کرد و قهرمانی دوم در جام برندگان جام آسیا را از دست داد.

تورج عاطف – خبرگزاری پارس فوتبال


لینک کوتاه مطلب

http://roknanews.ir/?p=565

برچسب ها

مطالب مشابه